Oferta Psychologiczna

W terapii to osoba klienta jest najważniejsza. W centrum mojej pracy, jest również konkretny człowiek, a wraz z nim jego potrzeby, doświadczenia, bieżąca sytuacja, zasoby jakimi dysponuje etc. To właśnie do indywidualnego klienta dobieram podejście terapeutyczne, narzędzia, techniki, tak by wspólnie określony cel/cele i oczekiwania zostały osiągnięte w trakcie psychoterapii/interwencji kryzysowej.

Korzystam z dorobku terapii poznawczo behawioralnej, terapii traumy, w tym z EMDR (eye movement desensitization and reprocessing), terapii schematów, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz narzędzi coachingowych. Jak również z procedury przetwarzania poznawczego, przedłużonej ekspozycji, ekspozycyjnej terapii narracyjnej czy krótkoterminowej terapii eklektycznej.

Pracuję z młodzieżą, osobami dorosłymi oraz parami. Prowadzę również warsztaty dla mniejszych i większych grup, w ramach moich kwalifikacji i wykształcenia.

  • Konsultacje psychologiczne/pedagogiczne – 50 min

Szczególnie dedykowane dla osób, które chcą skonsultować bieżąca sytuację, napotkane trudności, omówić postępowanie z dzieckiem, bądź nie są pewne czy psychoterapia jest dla nich. Może to być jednorazowa forma pomocy lub początek psychoterapii. W tym czasie jest miejsce na pytania, omówienie wątpliwości, rozważenie różnych wariantów postępowania etc. W zależności od sytuacji, może zakończyć się jednym spotkaniem, prowadzić do kolejnego w celu szerszej i bardziej szczegółowej analizy sytuacji lub być początkiem psychoterapii.

Możliwość przyjścia z dzieckiem, partnerem, współmałżonkiem.

  • Interwencja Kryzysowa – 60 min

Jeśli wszelkie dotychczasowe próby poradzenia sobie z trudną dla Ciebie sytuacją zakończyły się fiaskiem, a Ty czujesz, że tracisz siły i już nic nie da się zrobić, ta forma pomocy jest dla Ciebie. Kryzys może dotknąć każdego niezależnie od płci, statusu, wykształcenia, wieku etc. Sytuacją wywołująca kryzys może być zmiana pracy, nowa szkoła, urodzenie dziecka, awans, przeprowadzka, konflikt w rodzinie/związku, kolejne urodziny, a także przemoc, śmierć osoby bliskiej czy inne ważne wydarzenie/okoliczność, w których odczuwasz dyskomfort, bezsilność i poczucie ugrzęźnięcia.   

  •  Psychoterapia – 90 min

Zapraszam osoby, które od jakiegoś czasu mają poczucie, że coś dziwnego dzieje się z nimi i z ich życiem lub czują się „nie na miejscu” i doświadczają uczucia jakby nie pasowały już do swojego życia. Mają trudności w radzeniu sobie z reakcjami emocjonalnymi bądź nic nie odczuwają. Osoby, które mają poczucie utraty kontroli nad własnym życiem, nie potrafią zidentyfikować przyczyny stresu, lęku lub miewają problemy ze snem,  nagłą zmianą nastroju etc.

  • Terapia traumy – 90 min

Forma pracy terapeutycznej skierowana dla osób, które w swoim życiu doświadczyły zdarzeń traumatycznych, takich jak, np.: wypadek/kolizja drogowa, wyjazdy na misje (żołnierze), śmierć, choroby własne lub osoby bliskiej, narażenie na utratę życia, były świadkiem przemocy lub jej doświadczały/doświadczają (ekonomiczna, fizyczna, psychiczna, seksualna), mają za sobą próby samobójcze własne lub osoby bliskiej bądź samookaleczają się. Traumatycznym doświadczeniem jest również wychowywanie się w domu, w którym zabrakło poczucia bezpiecznie, był alkohol lub inne używki. Dorastanie będąc zaniedbanym, nieważnym, niezauważanym przez rodziców/opiekunów. Osoby, których dzieciństwo upłynęło w poczuciu lęku, napięcia lub bez rodzica/rodziców.

  •  Coaching – 90 min

W sesjach coachingowych pracujemy z klientem na wyznaczeniu realnego celu i drodze do jego realizacji. Służyć to ma poprawie jakości życia, zwiększenia pewności siebie, wyrobienia nawyków i poprawy komfortu dnia codziennego. Cele są różne i mogą dotyczą wielu sfer i obszarów, jak np.: rozwój osobisty, organizacja czasu, relacje z innymi, finanse, sytuacji zawodowej etc. Wszystkiego tego, co dla klienta jest ważne, potrzebne i istotne.

  • Warsztaty i szkolenia – w zależności od grupy i tematu.

Tematykę, zakres prezentowanego materiału, formę przedstawienia oraz czas trwania warsztatu lub szkolenia ustalam i dopasowuję pod oczekiwania i potrzeby konkretnej grupy. Mogą one dotyczyć zagadnień: stresu, radzenia sobie z emocjami, skutecznej komunikacji, motywacji, technik relaksacyjnych, jak rozmawiać z nastolatkiem, depresji etc.

Call Now ButtonZadzwoń
Kopiowanie zabronione!