Artykuły

Uważność. Jak być tu i teraz.

Twoje ciało to coś więcej niż tylko opakowanie.

Twoje ciało to coś więcej niż skóra, kości, mięśnie, włosy.

Twoje ciało to coś więcej niż środek transportu, który pozwoli Ci się przemieścić z punktu A do punktu B.

Niesamowite jak bardzo dbamy o ciało i jego wygląd, nawilżenie, jędrność, elastyczność, sprawność, jednocześnie nie mając z nim kontaktu. A przecież Twoje ciało to dom, w którym mieszkasz. Twoje ciało to Ty. Masz kontakt z samym/samą sobą?

✅ Kiedy ostatni raz zauważyłaś/eł swoje barki? Poza chwilami, gdy czujesz napięcie właśnie w tamtych okolicach?

✅ Kiedy ostatni raz skupiłaś/eś się na tym jak stopy dotykają skarpet, układają się w bucie? Poza sytuacją, gdy szew uwiera, coś się źle ułożyło, albo nowe buty obtarły stopę?

✅ Kiedy świadomie skupiłaś/eś się na tym jak pośladki dotykają siedzenia? Poza momentem, gdy już d…. boli, bo minęła kolejna godzina przed komputerem?

✅ Kiedy ostatni raz zwróciłaś/eś uwagę jak to jest czuć ciepły chleb w dłoniach, jak opuszki dotykają chrupkiej skorki? A nie wtedy gdy oparzyłaś/eś się wyjmując coś z piekarnika?

✅ Kiedy….???

Cokolwiek robisz, zatrzymuj się. Choć na chwilę.

Jeśli myjesz naczynia poczuj jak piana dotyka Twoich dłoni, jak woda spływa po palcach, jaki w dotyku jest płyn do naczyń. Zauważ, który palec czujesz najwyraźniej. Stojąc przy zlewie poczuj swoje stopy. Jeśli jesteś na boso poczuj powierzchnię podłogi, poczuj każdą część stopy, którą stykasz się z podłogą. Zauważ temperaturę i fakturę powierzchni, na której stoisz. Masz skarpetki, kapcie,, buty poczuj jak okalają stopę, w których miejscach uciskają, dotykają do Twojej skóry… Poczuj, zauważ, pobądź z tymi doznaniami, odczuciami… Skontaktuj się ze sobą. Pomieszkaj w domu świadomie. To nie hotel. Nikt nie liczy doby. Masz czas. Delektuj się chwilą ze sobą. Delektuj się chwilą w domu. Delektuj się chwilą bycia w kontakcie i łącznością, doceń ją.

PS. Mój ostatni raz? Dzisiaj. Czekając w poczekalni, a miałam trochę minut 🙂 pomyliłam się i przyszłam o godzinę za wcześnie. Wykorzystałam ten czas na niebycie na insta, fb, newsach, tweeterze, youtubie…., ale na BYCIE w kontakcie ze samą sobą. I było mi dobrze. Było mi bardzo dobrze, bo w domu najlepiej. 

Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now ButtonZadzwoń
Kopiowanie zabronione!